Szanowni Państwo,

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia IPZ rozpoczęło realizację projektu Akademia Bezpiecznego Człowieka.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na BEZPŁATNE dwudniowe szkolenie z zakresu zapobiegania przestępczości w środowisku dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Celem szkolenia jest przygotowanie grupy edukatorów-trenerów do programów dotyczących „nowoczesnych przestępstw” z użyciem nowych technologii.

Udział w szkoleniu umożliwi uczestnikom zdobycie lub pogłębienie wiedzy w następujących obszarach:

• nowe zagrożenia w sieci (phishing, pharming, grooming, seksting, cyberbullying itd.) i ich skala
  • nowatorskie sposoby działania przestępców
  • rozpoznawanie zachowań ryzykowanych
  • czynniki ryzyka zwiększające prawdopodobieństwo stania się ofiarą przestępstwa
  • jak zapobiegać zagrożeniom

W trakcie szkolenia otrzymają Państwo pakiet edukatora-trenera, w tym: 4 filmy edukacyjne i materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, broszurę ze scenariuszami spotkań itd. W trakcie realizacji projektu mogą Państwo liczyć na wsparcie superwizorów i mentorów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu pedagogów, wychowawców (zwłaszcza nauczycieli przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa”), profilaktyków, psychologów, policjantów, specjalistów pracy z rodziną, pracowników socjalnych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, edukatorów oraz osoby które działają w swoim środowisku lokalnym na rzecz bezpieczeństwa.

Udział w szkoleniu jest równoznaczny z przyjęciem zobowiązania do przeprowadzenia co najmniej jednego spotkania edukacyjnego dotyczącego tematyki projektu. Może to być spotkanie w placówce edukacyjnej, klubie seniora, organizacji pozarządowej, świetlicy edukacyjnej itd. Wymogiem jest dostarczenie koordynatorowi projektu sprawozdania i zdjęć z przebiegu szkolenia w terminie do 7 dni od zakończenia ww. zobowiązania, ale nie później niż do 20 grudnia 2018 roku.

Proponowane terminy szkoleń:

Data szkolenia: 7-8 września 2018 r.
Miejsce szkolenia:
Strzyżew Parcele nr 17, 05-085 Kampinos (woj. mazowieckie)

Data szkolenia: 14-15 września 2018 r.
Miejsce szkolenia:
Hotel TRIO, ul. Hurtowa 3, 15-399 Białystok (woj. podlaskie)

Data szkolenia: 28-29 września 2018 r.
Ośrodek Kultury i Rekreacji
Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne
Hotel MCT ***, ul. Parkowa 7, 63-210 Żerków (woj. wielkopolskie)

Data szkolenia: 5-6 października 2018 r.
Miejsce szkolenia:
Stacja Nowa Gdynia, ul. Jana Kilińskiego 2, 91-421 Łódź (woj. łódzkie)

Szkolenie rozpoczyna się w piątek o godz. 10.00, natomiast zakończy się w sobotę ok. godz. 15.00 (łącznie 16 godz. warsztatowych).

Szkolenie jest BEZPŁATNE (obejmuje wszystkie koszty związane z dydaktyką i materiałami, noclegiem i wyżywieniem). Koszty dojazdu na szkolenie pokrywa uczestnik.

Ankietę zgłoszeniową prosimy przesłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 31 sierpnia 2018 roku. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Szkolenie jest finansowane z Funduszu Sprawiedliwości na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości