PSYCHOTERAPIA ZABURZEŃ EMOCJONALNYCH
U OSÓB UZALEŻNIONYCH I WSPÓŁUZALEŻNIONYCH
W POGŁĘBIONEJ FAZIE TERAPII

Zapraszamy specjalistów psychoterapii uzależnień, psychoterapeutów i psychologów do udziału w szkoleniu w zakresie psychoterapii zaburzeń emocjonalnych, które odbędzie się od 23 października od godziny 11:00 do 25 października do godziny 14:30.

W trakcie trwania konferencji zostaną przedstawione metody i strategie mające zastosowanie w zaawansowanej, tzw. pogłębionej psychoterapii osób uzależnionych i współuzależnionych. Zajmiemy się pracą z pacjentami, którzy mają już przepracowane podstawowe problemy związane ze swoimi uzależnieniami, a ponadto pacjenci uzależnieni od substancji psychoaktywnych potrafią już utrzymywać długotrwałą abstynencję. Osoby takie zgłaszają się zarówno do placówek odwykowych na dalszą terapię jaki do innych miejsc, w których udzielana jest pomoc psychologiczna.
Skuteczna pomoc tym pacjentom wymaga od terapeutów rozumienia zarówno psychologicznych mechanizmów uzależnienia i współuzależnienia jak i istoty zaburzeń emocjonalnych i problemów osobistych, które u nich współwystępują. Chcemy przedstawić różne sposoby pracy z tą grupą pacjentów.

Zajęcia i tematy szkolenia:

Wykłady:

1. prof.J.Mellibruda „Wpływ doświadczeń traumatycznych w dzieciństwie na zaburzenia osób dorosłych”
  2. prof.J.Mellibruda „Nadmiarowość lęku i smutku jako treść problemów osobistych”
  3. dr Krzysztof Gąsior „Psychoterapia zaburzeń emocjonalnych w pogłębionej fazie terapii osób uzależnionych i współuzależnionych”
  4. Jolanta Ryniak „Psychoterapia osób uzależnionych ze współistniejącymi zaburzeniami psychicznymi - możliwości i ograniczenia”
  5. Iwona Kolodziejczyk „Praca nad psychologicznymi mechanizmami uzależnienia u pacjentów z depresją”

Warsztaty:

Tura A

1. Jacek Skrobot „Strategie pracy nad lękiem w pogłębionej fazie terapii uzależnienia i współuzależnienia”
  2. Jolanta Siechowicz „Psychoterapia problemów osobistych u osób z depresją”
  3. Honorata Skrętowska „Dramatyzacja i eksploracja jako ścieżki pracy z osobami z zaburzeniami emocjonalnymi”
  4. Joanna Sobczyńska „Praca nad destrukcyjnymi schematami osobistymi i problemami emocjonalnymi u osób współuzależnionych”
  5. Dorota Brewińska „Metody pracy z chroniczną złością u osób z długotrwałą abstynencją”
  6. Jolanta Hojda „Strategie pracy z osobami z zaburzeniami lękowo-depresyjnymi”
  7. Agata Janasz–Osowska „Problemy osób współuzależnionych zgłaszających się na psychoterapię nerwic”

Tura B

1. Honorata Skrętowska „Dramatyzacja i eksploracja jako ścieżki pracy z osobami z zaburzeniami emocjonalnymi”
  2. Jacek Skrobot „Strategie pracy nad lękiem w pogłębionej fazie terapii uzależnienia i współuzależnienia”
  3. Agnieszka Litwa-Janowska „Poczucie winy i krzywdy w narracji pacjentów uzależnionych po przebytych traumach”
  5. Iwona Kołodziejczyk „Psychoterapia problemów osobistych u osób z depresją”
  6. Dorota Brewińska „Metody pracy z chroniczną złością u osób z długotrwałą abstynencją”
  7. Jolanta Ryniak „Specyfika pracy z osobami uzależnionymi ze współistniejącymi zaburzeniami psychicznymi - problemy i możliwości ich rozwiązywania”

Będzie też możliwość podzielenia się doświadczeniami z własnej pracy z osobami z zaburzeniami emocjonalnymi w czasie wieczornych spotkań grupowych.

Koszty szkolenia są w całości pokrywane przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i udział w niej jest bezpłatny.

Konferencja odbędzie się w Warszawie w Fundacji ETOH, ul. Mszczonowska 6. W sprawie warunków pobytu na szkoleniu prosimy kontaktować się recepcją: 22 439–03–10.

Prosimy o nadsyłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Decyduje kolejność zgłoszeń.