Studium Terapii Uzależnienia od Narkotyków

Moduł II Specjalistycznego Szkolenia w Dziedzinie Terapii i Rehabilitacji Uzależnienia od Narkotyków

Instytut Psychologii Zdrowia PTP zaprasza na XIV edycję Specjalistycznego Szkolenia w Dziedzinie Terapii i Rehabilitacji Uzależnienia od Narkotyków Moduł II. Szkolenie przeznaczone jest dla osób pracujących w obszarze uzależnień od narkotyków, przygotowuje do uzyskania certyfikatu specjalisty terapii uzależnień.

Warunki przyjęcia:

• wykształcenie wyższe magisterskie lub w trakcie drugiego etapu studiów magisterskich,
  • minimum dwa lata pracy z osobami uzależnionymi.

Szkolenie dla Specjalistów Terapii Uzależnień obejmuje:

• 12 sesji warsztatowo-wykładowych raz w miesiącu (od czwartku do niedzieli lub od piątku do niedzieli) - 350 godzin,
  • staż kliniczny, 2 tygodnie w stacjonarnych lub ambulatoryjnych placówkach rehabilitacji dla dorosłych lub dzieci i młodzieży (minimum 80 godz.),
  • superwizje kliniczne (70 godz.).

Została wprowadzona sesja poświęcona uzależnieniom behawioralnym ze szczególnym uwzględnieniem patologicznego hazardu w oparciu o metodę prof. Roberta Ladouceur z Kanady. Rozszerzone są również zajęcia dotyczące pracy z grupą i dialogu motywującego, wprowadzono zajęcia o charakterze superwizyjnym umiejętności terapeutycznych.

Terminy XIII edycji szkolenia. Pozostałe terminy zostaną podane do końca maja 2018.

08-11.11.2018 trening interpersonalny
06-09.12.2018 trening intrapsychiczny

Koszt sesji warsztatowo-wykładowych (płatne w 8 ratach): Pierwsza rata 1000,00 wpłacona przed pierwszą sesją jako potwierdzenie swojego udziału w szkoleniu.
Koszt szkolenia dla Specjalisty Terapii Uzależnień: 6300,00 zł.

Koszt stażu (460,00) i superwizji (1400,00): Istnieje możliwość otrzymania dofinansowania do stażu/superwizji z Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii w ramach konkursu ogłaszanego przez KBPN. Osoby, które nie otrzymają dofinansowania zobowiązane są do pokrycia stażu i superwizji z własnych środków.

Zajęcia odbędą się w Ośrodku Fundacji ETOH w Warszawie ul. Mszczonowska 6, nr tel. 22 836 80 80, 22 439 03 10, 22 439 913.

Pytania organizacyjne - Magdalena Tesarska (sekretariat IPZ 22 863-87-38).

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 15.09.2018.

Do pobrania: formularz zgłoszeniowy.